Rodzaje hostingów – poznaj ich zalety i wybierz dobrze

Jednym z pierwszych pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć, gdy szukasz hostingu, jest: jakiego hostingu potrzebuję? Istnieją określone plusy i minusy każdego rodzaju hostingu. Mimo że współdzielenie hostingu jest dobre dla wielu właścicieli witryn, może zajść potrzeba przejścia do środowiska VPS lub dedykowanego serwera.

Tani hosting współdzielony

Taki Hosting jest idealny dla początkujących, jak i dla wielu innych właścicieli witryn. Chociaż przy współdzielonym hostingu istnieją inne witryny na tym samym serwerze, na którym znajduje się Twoja strona – firmy hostingowe rzeczywiście bardzo dobrze izolują konta internetowe wszystkich użytkowników

Istnieje wiele korzyści ze wspólnych hostingów – o ile taki hosting www pochodzi od uznanych firm, które potrafią skutecznie hostować przekazane im strony internetowe.

Zalety:

  • najtańsze rozwiązanie
  • łatwość zarządzania
  • duża ilość aplikacji

Hosting VPS

Mimo że wspólny hosting jest dobry dla wielu stron internetowych, z czasem możesz potrzebować więcej miejsca i zasobów. Korzystając z hostingu VPS, zyskujesz swój własny serwer wirtualny, który jest mocniejszy i szybszy. VPS to świetna alternatywa dla współdzielonego i dedykowanego hostingu. Możesz uzyskać bardziej wydajne funkcje po niższych kosztach niż zakup dedykowanego serwera.

Zalety:

  • własne środowisko wirtualne
  • tańsze rozwiązanie niż dedykowany hosting
  • więcej możliwości niż w przypadku wspólnego hostingu

Jeśli nadal nie wiesz, który hosting wybrać bądź też wiesz, ale nie masz pewności do którego dostawcy się zwrócić – mamy rozwiązanie: https://slotex.pl/oferta/hosting-www. To tam znajdziesz firmę oferującą polskie, szybkie serwery osadzone na dyskach SSD. Co więcej to firma dbająca o bezpieczeństwo danych – gwarantując codzienne kpie zapasowe, a obsługa certyfikatów SSL – jest dodatkowym, godnym uwagi bonusem. Nie bez znaczenia jest także, iż ten dostawca może zaproponować najnowsze technologie, które znacząco wpływają na szybkość wczytywania się stron, jak np. PHP7. Warto wejść na stronę i dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *