„Do Berlina” – Pawłowicz do posła Mniejszości Niemieckiej. „Ja Polsce wstydu nie przynoszę, a pani tak” – odparł

„Do Berlina” – tak miała krzyczeć do posła Mniejszości Niemieckiej Ryszarda Galli podczas sejmowej debaty nad projektem ustawy o SN posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. – Proszę mi wierzyć, ja także bronię honoru Polski. Jeśli nie, to proszę mi to udowodnić – odpowiedział jej z mównicy. Pawłowicz została upomniana przez przewodniczącego obradom wicemarszałka Joachima Brudzińskiego z PiS.

30-11-2017 13:42 Pawłowicz przyznała rację opozycji. "Zapis jaskrawie niezgodny z konstytucją" i "demoralizujący prawnie"
11-11-2017 18:19 "Cwaniacki numer fałszywego patrioty przy Grobie Grobów Polski". Pawłowicz o złożeniu wieńca przez Tuska

Poseł Galla mówił, że projekt ustawy o SN mówiący, że sędziami mogą być osoby posiadające wyłącznie obywatelstwo polskie,  jest  niezgodny z konstytucją.

– Każdy młody sędzia, asesor musi określić się do obywatelstwa w momencie, kiedy chciałby pracować jako sędzia – mówił Galla.

– No, a jak ma być – pytała z sali Pawłowicz.

– Nie tak, pani poseł – odpowiedział Galla.

– W imieniu Polski, czy Berlina mają być wyroki- wykrzykiwała Pawłowicz.

Posłanka miała też rzucić pod adresem posła „do Berlina” i „wstyd”.

– Ja na razie Polsce wstydu nie przynoszę, a pani tak – powiedział poseł. – Przynosi pan – mówiła Pawłowicz.

„Jeśli się mnie obraża, to ja mam przepraszać?”

Z ław poselskich PiS rozległy się okrzyki, że Galla ma przeprosić. – Jeśli się mnie obraża, to ja mam przepraszać? – zapytał.

– Panie marszałku, prosiłbym, żeby pan interweniował, bo to nie przystoi tu, w tej izbie – zwrócił się Galla do Brudzińskiego. – To jest chamstwo, pan nie reaguje w ogóle. Posłanka powinna wyjść – słychać było z ław poselskich.

– Padły z ust Krystyny Pawłowicz skandaliczne słowa. To pani poseł przynosi wstyd, nie pierwszy raz – powiedział PO Cezary Tomczyk, wnosząc o przerwę.

„W waszym środowisku jest wielu posłów, którzy mają podwójne obywatelstwo”

Galla zapytał, czy „za chwilę posłowie zasiadający w Sejmie będą musieli się określić tylko co do obywatelstwa polskiego”. – Prawidłowo – powiedziała Pawłowicz.

– Pani poseł, ja wiem, że nawet w waszym środowisku jest wielu posłów, którzy mają podwójne obywatelstwo, czy oni się tego obywatelstwa zrzekną? – zapytał Galla kończąc wystąpienie..

polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *