Jurgiel ocenia 2 lata rządów PiS. Otworzyliśmy 30 nowych rynków dla polskich produktów

Minister przekonywał również, że działania prowadzone przez resort doprowadziły do poprawy opłacalności produkcji rolnej,Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER;

Minister przekonywał również, że działania prowadzone przez resort doprowadziły do poprawy opłacalności produkcji rolnej,

– Eksport polskich produktów wart jest dziś 25 mld euro. Docieramy do 75 krajów. Przez ostatnie lata udało się zbudować bardzo dobre relacje z Chinami i Japonią. Odbudowujemy kontakty z Irakiem – wyliczał sukcesy resortu minister Krzysztof Jurgiel. Podsumował dwa lata pracy ministerstwa rolnictwa.

– Prowadziliśmy aktywną politykę rolną na rynkach światowych, przez dwa lata otworzyliśmy 30 nowych rynków dla polskich produktów – zaznaczył minister Jurgiel.

Minister chwalił, że w czasie ostatnich dwóch latach pracy ministerstwa rolnictwa udało się m.in. poprawić opłacalność produkcji rolnej, przyspieszyć dopłaty bezpośrednie dla rolników czy prowadzić aktywną politykę na rynkach światowych.

Minister przekonywał również, że działania prowadzone przez resort doprowadziły do poprawy opłacalności produkcji rolnej, szczególnie na rynku mleka i wieprzowiny.

Polska firma pomaga rozwijać rolnictwo w Afryce

Poinformował ponadto, że w ciągu dwóch lat wypłacono ponad 700 mln zł (500 mln zł z UE) w ramach mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Przygotowany został Program Rozwoju Głównych Rynków Rolnych w Polsce na lata 2016-2020.

Po raz pierwszy w ubiegłym roku zostały wypłacone rolnikom 70-proc. zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich – podkreślił.

PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *