Posiedzenie klubu PiS w czwartek po spotkaniu Komitetu Politycznego. Ma dotyczyć rekonstrukcji rządu

W czwartek, po spotkaniu Komitetu Politycznego PiS odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała PAP rzeczniczka partii Beata Mazurek. Jak dowiedziała się PAP nieoficjalnie posiedzenie klubu zaplanowano na godz. 21 i będzie dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu.

05-12-2017 17:40 Mazurek: nie jest tajemnicą, że pojawiła się propozycja kandydatury Morawieckiego na premiera

Mazurek wcześniej w środę poinformowała, że Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu, a rozmowy będą dotyczył m.in. rekonstrukcji rządu. Wcześniej mówiła, że nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć – jak dodała – decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano m.in. o „spodziewanej w grudniu” rekonstrukcji rządu.

W wywiadzie dla TV Trwam w środę premier Beata Szydło oceniła, że rozmowy o rekonstrukcji rządu toczą się zbyt długo. Jak mówiła, sama zapowiedziała zmiany, przygotowała propozycje i je przedstawiła. „Ten okres był zbyt długi i chciałabym, żeby się zakończył” – dodała. Wyraziła przekonanie, że przedłużanie tematu rekonstrukcji „szkodzi Polsce”.

Czwartkowego posiedzenie klubu PiS – według nieoficjalnych informacji PAP – ma odbyć się o godz. 21. „Głównym tematem spotkania ma być rekonstrukcja rządu” – powiedział jeden z polityków z kierownictwa partii.

PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *