Rybnik: podczas kontroli potrącił funkcjonariusza. Padły strzały. Policja poszukuje 50-latka

Śląska policja poszukuje mężczyzny, który w czwartek podczas kontroli drogowej w Rybniku potrącił policjanta i uciekł. – Policjanci oddali strzały w kierunku samochodu – poinformowała rzecznik śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. Ranny policjant przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

14-12-2017 07:51 Policyjny pościg na terenie dwóch województw. Sześć osób rannych

Poszukiwany mężczyzna to 50-letni Zbigniew Pawlaszczyk. Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim policja opublikowała wizerunek i dane poszukiwanego.

„Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112” – napisano na stronie Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Jak poinformowała rzeczniczka rybnickiej policji st. sierż. Anna Karkoszka, zachowanie kierującego volkswagenem wzbudziło podejrzenia dwóch policjantów z wydziału ruchu drogowego. Kierowca nie zareagował na sygnał wzywający do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Strzały w kierunku samochodu

W pewnym momencie volkswagen zatrzymał się na poboczu, a kiedy policjanci wysiedli ze swojego samochodu i skierowali się w jego stronę, kierowca ruszył z piskiem opon, potrącając jednego z funkcjonariuszy. Jego kolega oddał w kierunku uciekającego kilka strzałów z broni służbowej.

Samochód, którym najprawdopodobniej poruszał się uciekinier, został już znaleziony. Ma dziury po kulach. Zdaniem policji zatrzymanie kierowcy jest kwestią czasu.

PAP, polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *