Streżyńska podsumowuje dwa lata pracy. „Mamy ambicję stać się europejskim liderem cyfryzacji”

Szefowa resortu cyfryzacji wskazywana jest jako jeden z ministrów, który może nie przetrwać zmian w rządzie.Fot. Piotr Smolinski/REPORTER

Szefowa resortu cyfryzacji wskazywana jest jako jeden z ministrów, który może nie przetrwać zmian w rządzie.

– Realizujemy w sumie kilkadziesiąt projektów. Za 2 lata Polska będzie na innym etapie rozwoju – stwierdziła minister cyfryzacji Anna Streżyńska, podsumowując dwuletnie działa resortu. – Nasze działania dostrzegane są za granicą – dodała.

Jak zaznaczyła Streżyńska, Polska pod względem rozwoju cyfrowego ma ambicję pełnić rolę lidera, przejmując niektóre działki dotychczasowego czempiona – Wielkiej Brytanii.

– Realizujemy w sumie 46 projektów o strategicznym znaczeniu, które budują cyfrową architekturę państwa – zaznaczyła Streżyńska. – Za 2 lata Polska będzie na innym etapie rozwoju – dodała podczas konferencji prasowej.

Wśród sukcesów minister cyfryzacji wymieniła projekt e-obywatel i rozwój kompetencji cyfrowych Polaków. – Dotyczy to zarówno dzieci, jak i seniorów – zapewniła.

Przypomniała również o budowie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która ma podłączyć polskie szkoły do szybkiego internetu.

Jak przekonywała Anna Streżyńska, OSE to program na miarę 500+, bo wyrówna szanse edukacyjne wszystkich uczniów.

Jak pisaliśmy w money.pl, szefowa resortu cyfryzacji od dłuższego czasu wskazywana jest jako jeden z ministrów, który może nie przetrwać zmian w rządzie.

Nazwisko Anny Streżyńskiej pojawiło się w mediach wśród pięciu nazwisk ministrów, którzy mieliby stracić stanowiska w ramach rekonstrukcji rządu. Z zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, wiemy, że decyzje personalne zapadną dopiero na początku grudnia. Na razie premier Beata Szydło i jej ministrowie podsumują dwa lata rządów.

Dlaczego Streżyńska miałaby opuścić gabinet? Nieoficjalnym powodem może być choćby to, że ta minister nie jest związana z partią. W każdym wywiadzie podkreśla zresztą, że jest bezpartyjnym fachowcem. Dodatkowy aspekt to kwestia konfliktu m.in. z Antonim Macierewiczem, szefem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ona sama twierdzi, że o dymisji nie myśli. Dlaczego? Bo ma za dużo pracy. Mówiła o tym w wywiadzie dla money.pl.

Po stronie minister postanowili stanąć internauci rozpoczynając ogólnopolską kampanię #CyfrowePoparcie – więcej na ten temat przeczytasz w money.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *